OTOvy stránky nejen o fOTOgrafování


ZOO Plzeň
Tyhle obrázky s textem by spíše patřily do "Pozvánky na výlet"...Ale nevadí - když někdy budete mít volný den - navštivte ZOO v Plzni :-)

Základní informace ? Tady jsou : Areál se rozkládá v Plzni v Lochotínském parku. Je to jediná zoologická zahrada v ČR, která je současně i zahradou botanickou :-) Tato zoologická zahrada je druhá nejstarší v Čechách, byla založena v r. 1926, na rozloze přibližně 21,5 ha chovají přes 450 druhů zvířat. Zahrada se specializuje na chov plazů a afrických kopytníků...bezpochyby největší atrakcí je tzv. Lemuří ostrov, oddělený od ostatních ploch elektrickými ohradníky, na kterém si můžete Lemura (pokud to personál ZOO zrovna nevidí) i pohladit :-))). Ale pozor - jsou to potvory a koušou !

       
       

Jako nejnovější atrakce byl v horní části zahrady otevřen i Dino park, kde si děti mohou kromě klouzaček, houpaček a prolézaček užít i honičku mezi modely vyhynulých pravěkých zvířat, jak je známe třeba z filmu Tyranosaurus Rex. Menší děti si rovněž mohou vyzkoušet práci paleontologů a na pískovišti vyhrabat z kamenů poskládanou kostru Tyranosaura....Ještě upozornění : Mezi pravěkými zvířaty tu je i nově objevený pravěký ještěr - Fotosaurus ! A vsaďte se se mnou, že sežere i Vaše děti :-))))

Cestu do ZOO naleznete snadno, směrové tabulky ZOO od příjezdu do Plzně přehlédnout. Ještě upozornění - Africká restaurace nic moc, ceny vyšší, jídlo odpoledne studené :-( Zato opékané Písecké klobásy u vchodu jsou výborné :-))) Vstupné včetně Dino parku dospělí 120,- děti do 15 let 80 Kč, bez Dino parku polovic (cena počátkem května 2004).

V třetí kapitole o stereofotografii jsem psal o motivech vhodných i nevhodných... Stereoskopie dává velmi při fotografování zvířat zajímavé výsledky - posuďte sami :-))

Tyto obrázky byly nasnímány Pentaxem *ist D a 3D objektivem Loreo, clona 11, čas 1/60 - 250. Vzhledem ke světelným podmínkám snímáno při nastavené citlivosti snímače 200 ISO.

Abyste je mohli pozorovat stereoskopickým kukátkem, jejich rozměr na monitoru nebo po vytištění by měl být cca 10 x 15 cm.

Moje fotografie

Na hlavní stránku