OTOvy stránky nejen o fOTOgrafování


Horoskop
neboli
víte, jaký jste fotograf?

Znamení KOZOROHA ( 22.12. – 20.1 )
Charakterizuje vás vážnost a důstojnost. Jste pedant a chcete ve fotografii něco dokázat. Nelitujete času ani námahy, umíte se soustředit na svůj cíl. Jestliže poctivou prací nevykoupíte své počáteční neúspěchy, budou vaše fotografie strnulé, ale po dosažení určitých úspěchů se uvolníte a díky vaší vytrvalosti můžete mnoho dokázat. Proto nelitujte materiálu, který jste zničili a ještě zničíte, než z vás něco bude. Máte rád solidní až klasické náměty. Nemáte rád experimentální a senzační fotografie.

Znamení VODNÁŘE ( 21.1. – 19.2. )
Ve vašem znamení se rodí géniové a velcí myslitelé. Lidé vás bezpečně poznají podle vašich ostrých loktů. Také je vás možno poznat podle odřených nohou, protože se rád pouštíte po nevychozených cestách a máte sklon dělat věci nemožné. Jdete s duchem doby a vaše fotografie se dostanou do historie, protože svoji dobu předbíhají. Vaše snímky jsou divoké, originální a nezvyklé. Za několik let určitě vypukne ve fotografii móda, kterou jste začal dělat právě vy. Fotografujete impulsivně a často se vám i delší dobu nepodaří dobrý snímek, ale když se na to vrhnete, přinesete tucet světových fotografií.

Znamení RYB ( 20.2. – 20.3. )
Jste lišák, záludník, člověk dvou tváří a nerozhodné povahy. Vaše snímky však mají vlastní styl a nesou zřetelné stopy vaší povahy. Snadno se necháte ovlivnit a často po zhlédnutí některé výstavy se snažíte udělat něco podobného. Váš způsob vnímání a fotografování vynikne tehdy, zaměříte-li se na detaily. Máte v povaze vidět všechno pochmurně, černě a proto nerad fotografujete barevně. Tento sklon k pesimismu vás neustále táhne do komory, kde trávíte část svého života. Vaše sklony vytvářejí kolem vás atmosféru sklíčenosti a beznaděje. Nezůstávejte dlouho v temné komoře a začněte fotografovat na barvu !

Znamení SKOPCE ( 21.3. – 20.4. )
Pro vás je charakteristické být suverén ve svém oboru, což ještě neznamená, že jím jste. Nikdy byste se nezesměšnil podřadnou úlohou a slabým snímkem. Vaše fotografické oko zajímá vše. Jste odvážný a smělý, jste dramatik se smyslem pro velké efekty (světelné i estetické) a vaše snímky jsou také velmi výrazné. Od přírody jste velmi šetrný a dobrý hospodář. S oblibou fotografujete velká témata a rád se pochlubíte fotografiemi, umístěnými na prvních stranách světových časopisů. Vaše velké úspěchy ve fotografii vám postupně umožní koupit si chatu, auto a potom pomalu přestanete fotografovat.

Znamení BÝKA ( 21.4. – 21.5. )
Zajímáte se jen o málo věcí. Jste klidný a trpělivý, je velmi těžké vyvést vás z míry. Nejste příliš originální fotograf, spíše si zakládáte na svojí pracovitosti. Umíte se dřít tak dlouho, dokud nedosáhnete cíle a to bez ohledu na čas. Vždy jste na pravém místě a mnoho vašich výborných snímků často vzniklo náhodou. Máte cit pro barvy, barevná fotografie je pro vás jako stvořená. Tvrdošíjnost, která je vám vlastní, vylučuje možnost citlivé tvorby při fotografování lidí, spíše máte štěstí na senzační náměty, kterých umíte využít. Práce se vám daří, ale vždy se svými fotografiemi přicházíte trochu pozdě.

Znamení BLÍŽENCÚ ( 22.5. – 20.6. )
Hledáte stále nové možnosti a způsoby, vše trvalé vás nudí. Při fotografování jste rychlý a zbrklý a mnoho vašich snímků je roztřesených. Snažíte se být vždy vpředu a proto cvakáte a ničíte množství filmů. Když fotografovaný děj vrcholí, je vaše kamera už bez filmu – a vy bez snímku. Proti ostatním máte tu výhodu, že brzy získáte rutinu a umíte uvážlivě volit náměty. Potřebujete stálou změnu – velmi vám vyhovuje reportážní fotografie z cest. Jste přístupný novým myšlenkám a technikám.Máte rád experimenty ve fotografii a často neváháte zničit jinak výborný snímek tím, že ho provedete speciální technikou.

Znamení RAKA ( 21.6. – 22.7. )
Vaše dobrota vzbuzuje důvěru, máte v sobě cosi dětského. Fotografujete všechno, co vyhovuje vaší snivé a vysoce emocionální povaze. Vaše fotografie jsou velmi žádané pro svoji citovost, která často zakrývá povrchní myšlenky snímku. Zcela se věnujete svojí zálibě, ale umíte včas přestat ( v případě neúspěchu ). Sbíráte věci, na které máte pěkné vzpomínky, ale váš archiv negativů je v nepořádku a nikdy se nedozvíte, jaké v něm máte skvělé snímky. Neváhejte a sáhněte po starých negativech.

Znamení LVA ( 23.7. – 23.8. )
Lev je symbolem králů, i vás je možné tak nazývat. Snad to neurazí vaši přeexponovanou duši. Všechny vaše fotografie jsou značně autorsky poznamenané, snažíte se vyjádřit sebe všude tam, kde je to možné. Pokoušíte se o efekty a chcete být obdivován spolu se svými snímky. Máte rád dramatické osvětlení. S oblibou pozorujete, jaké pocity vyvolávají vaše snímky u jiných. Spíš než to, že jste sám sebou, lze říci, že se vždy umíte postavit na správnou stranu. V případě, že vaše snímky nejsou na potřebné úrovni, vždy to umíte odůvodnit. Máte vyjímečný talent vyhnout se všem nepříjemnostem.

Znamení PANNY ( 24. 8. – 23.9. )
Vším se zabýváte důkladně a proto vašim bystrým očím neujde žádná chyba jiných. Máte velkou vnímavost pro detaily, což často omezuje vaši, jinak velmi vyvinutou představivost. Máte rád symetrické náměty, detaily a jednoduché záběry. Fotografujete často příliš mechanicky a monotónně. Používáte co nejrůznější aparáty a vysoce umíte ocenit techniku i řemeslo na snímcích. Ve fotografii to můžete dotáhnou daleko, ale více odvahy by vám neuškodilo.

Znamení VAH ( 24.9. – 23.10. )
Milujete krásu a chcete jí sloužit. Mezi umělci jste vždy estétem. Nádoba na smetí a zajímavé osvětlení vás vzruší víc, než romantický západ slunce. Máte sklony k různým efektům a umíte vytvořit pěkné fotografie, ale k tomu je třeba vás přinutit. Zachováváte si duševní rovnováhu i v období neúspěchů ve fotografii. Nemáte rád brutálnosti a ošklivosti ani ve fotografii, ani v životě. Krása vás často přivádí do vytržení a pak se stáváte pasivním divákem.

Znamení ŠTÍRA ( 23.10. – 21.11. )
Jste agresivní typ, plný ironie a sarkasmu. Jste nemilosrdným konkurentem. Vaše povaha se odráží i ve vašich snímcích. Vyznačujete se chladnokrevností, jste typem válečného reportéra, nebojíte se těžkostí, věříte ve vlastní síly. Jste houževnatý a umíte se prosadit. Rád se pouštíte do sporů a často úmyslně vytváříte diskutovatelné fotografie. Jste hledač pravdy a neváháte za ní jít na konec světa. A odtamtud pak přinést skvělou reportáž.

Znamení STŘELCE ( 22.11. – 21.12. )
Mohl byste být skvělým sportovním reportérem. Máte postřeh a rychlost. Tlačíte se stále dopředu, jste kariérista a nenávidíte vše, co vás oddaluje od cíle. Hledáte neustále změnu a pohyb. Nemáte své jediné téma, v oblibě máte sport a cestování. Lidé jsou pro vás vše a vy chcete být v jejich středu (použijte na to “rybí oko”). Máte velký tvůrčí potenciál, ale potřebujete mnoho emocí a asociací, abyste se uměl fotograficky vyjádřit. Vaše práce často inspiruje jiné a oni za to dostávají ceny na světových výstavách a fotografických salónech.

Podle časopisu US Camera a ČsF (Ivan Špilda) upravil Ota

Na zábavu

Na hlavní stránku