OTOvy stránky nejen o fOTOgrafování


Jak nastavit loď ?
Není tomu tak dlouho, za letošní zimy (2004) jsem měl možnost pozorovat, jak se nastavuje loď :-) A protože to není až tak úplně běžné, pořídil jsem několik obrázků...

Technicky je to velmi jednoduché. Vhodná loď se odveze do loděnice, na vybraném místě prostě přeřízne - a doplní. U velké lodi to jde relativně snadno. Ale znával jsem pána, který si zamlada postavil ze dřeva kajutový člun. A jak se mu rozrůstala rodina, nastavoval a nastavoval... :-))) No, takhle hezky, jako tahle loď to opravdu nevypadalo !

A pokud by někoho zajímalo, proč jsou na těch dvou částech ta drátěná vrata, jeden bývalý pracovník lodního registru mi to vysvětlil asi takhle : To víš, dole v lodi občas žijou "undatry" (Měl na mysli ondatry...) No, a kdyby se dostaly ke strojům, tak by mohly něco překousat a byl by malér :-)))

Kdo tohle tvrzení bere vážně, nechť si laskavě uvědomí, že při stavbě lodí je práce těžká a namáhavá. Osobně si vážím všech, kdo ji vykonávají...ale jsou mezi nimi i občané jiných zemí - převážně těch ze strany, kde slunce vychází - a někteří bohužel ukradnou vše, co není přivařeno :-(

Jak už jsem řekl...loď se prostě v loděnici rozřízne... ...obě části jsou přitom umístěny na speciální konstrukci... Tohle je "pohled v řezu" směrem k zádi... ...a směrem k přídi !

Tyto obrázky byly nasnímány Nikonem E 5700.

Moje fotografie

Na hlavní stránku