OTOvy stránky nejen o fOTOgrafování


Radiostanice RF 10

Pro začínajícího radioamatéra se jedná o praktické "inkurantní" zařízení, umožňující spojení v pásmu 50 MHz modulací FM. Mimo to jsem slyšel, že toto zařízení používají nekoncesovaní radioamatéři pro volný provoz v pásmu 45 MHz na základě Generálního povolení ČTU. A na tomhle pásmu je větší klid, než na CB 27 MHz. Nejsou tam např. žádní taxíkáři, ale třeba v okolí Jihlavy se můžete dovolat i na odpovídač...:-)

 

  Několik informací :

Tuhle radiostanici si můžete koupit celkem snadno. Vyskytuje se (v současné době) na různých radioamatérských burzách, ve vojenských výprodejích a občas se objeví i nějaký inzerát...Cena bývá lidová - funkční stanice okolo 1000,- Kč, s úplným příslušenstvím tak 1.500,- Kč.Je to velmi dobře a bytelně vyrobená radiostanice...podívejte se sami :

Při koupi stanice doporučuji pořídit si ještě originální nabíječ akumulátorů se síťovým zdrojem (skříně D a E). Ty se dají sehnat v ceně okolo 500,- - 1.000,- Kč, ušetří Vám hodně práce a dají se použít i k jiným účelům...Já například používám zdrojovou skříň D po úpravách pro napájení FT 817 ND a do nadbytečné skříně E připravuji všepásmový 25 W koncový stupeň :-)

Jestliže vás zajímají podrobnější informace a nebo jste si radiostanici RF 10 pořídili a nemáte k ní návod, můžete si ho prohlédnout zde.

Pokud máte k disposici schema zapojení RF 10 a rozmístění součástek na jednotlivých deskách s plošnými spoji, budu velmi zavázán tomu, kdo mi je poskytne...

 

 
     
     
Na radio Na hlavní stránku